קונצרט מס' 7 - רסיטל לפסנתר

23/04/2013 - 20:30

קונצרט מס' 7 - י"ג באייר תשע"ג,  23 באפריל 2013

רסיטל לפסנתר בביצוע  עינב ירדן.

  

עינב ירדן

 

ל. ו. בטהובן

(1770-1827)

 סונטה בפה מז'ור אופ. 10 מס' 2 (1796-98) - Allegro-Allegretto-Presto         

 

  '14

ב. בארטוק

(1881-1945)

מתוך בגטלות אופ. 6  Sz. 38 (1908)                           '10

ארז הולץ

(1977)

– MACH בכורה עולמית                                                 '10

ר. שומאן

(1810-1856)

פנטזיה בדו מז'ור  אופ. 17

Durchaus fantastisch und leidenschaftlich vorzutragen; Im Legenden-Ton Mäßig. Durchaus  energisch Langsam getragen. Durchweg leise zu halten.

'30

 

עינב ירדן נולדה וגדלה בתל אביב. ב-2005 סיימה את לימודי התואר השני עם הפסנתרן והמורה הנודע לאון פלייישר בביה"ס הגבוה פיבודי שבבולטימור, ארה"ב. בישראל סיימה בהצטיינות יתרה את האקדמיה למוסיקה בת"א עם הפרופ' עמנואל קרסובסקי, ולפני כן למדה עם הגב' הדסה גונן בקונסרבטוריון הישראלי למוסיקה. מורים נוספים שהשפיעו עליה רבות הם אליסו וירזלדזה, ריצ'רד גוד וכן צבי מניקר (בפסנתר פטישים). הופיעה כסולנית עם הפילהרמונית הישראלית, הפילהרמונית של קלגרי, הפלהרמונית של בוקרשט, תזמורת בטהובן בבון, הסימפונית של מינסוטה, הפילהרמונית של פלובדיב, תזמורת רשות השידור, תזמורת באר שבע, תחת שרביטם של סר נוויל מרינר, אלדו צ'קטו, מנדי רודן, לאון בוטשטיין, מרק ראסל סמית', זאב דורמן, סטפן בלוטנייר ואחרים.
בדצמבר 2009 זכתה במקום השלישי בתחרות בטהובן הבנלאומית בבון, אחת התחרויות הגדולות באירופה, שם גם הופיעה עם הצ'לן המהולל מישה מייסקי. כמו כן זכתה בפרסים בתחרות Minnesota International Piano-e-Competition ב-2006, ובתחרות היוקרתית Esther Honens International Piano Competition שבקנדה ב-2003. פרסים נוספים כוללים את פרס רפי גורלניק לפסנתר בתחרויות האביב 2001 ופרס על ביצוע ישראלית ע"ש זילברמן באותה תחרות (על יצירתו של אבנר דורמן), פרס ראשון בתחרות הפסנתר ע"ש כץ, ואחרים.
היא זוכת מלגות קרן התרבות אמריקה ישראל בין השנים 1996-2005.
בקיץ האחרון ניגנה עינב את רסיטל הבכורה שלה בפסטיבל הפסנתר הצרפתי La Roque d’Antheron , שהוא מהפסטיבלים החשובים מסוגו באירופה. כמו כן נגנה רסיטלים בפסטיבל היוקרתי Ruhr   שבגרמניה והופיעה בשלושת הקיצים האחרונים ברסיטלים בפסטיבל Flâneries Musicales de Reims  בצרפת. פסטיבלים אחרים כוללים את  Menton Festival (צרפת), Steans Institute for Young Artists של פסטיבל רבינייה (ארה"ב), וורביה (שוויץ), אספן (ארה"ב), IMS Prussia Cove  (אנגלייה), סרסוטה (ארה"ב),  ופסטיבל קול המוסיקה בגליל העליון. ב 2008 הוזמנה באופן אישי ע"י אנדרש שיף לסדנה אינטנסיבית על הקונצ'רטי לפסנתר של בטהובן בפסטיבל לוצרן (שוויץ), סדנה שהוקלטה ושודרה בעונה שלאחר מכן ברחבי יפן.
בארה"ב הופיעה עינב בסיורי קונצרטים בפלורידה, שיקאגו, ניו יורק, מינסוטה, בולטימור, סן פרנסיסקו ואלאבמה, וכנגנית קאמרית, עשייה שהיא חלק בלתי נפרד מפעילותה האמנותית, הופיעה בסדרות חשובות כסדרת Rising Stars של פסטיבל רבינייה, Jupiter Chamber Players בניו יורק, סדרת רוקפלר ואחרות. הופעותיה שודרו בתחנות הרדיו WQXR (ניו יורק), WDR (גרמניה), WFMT (שיקאגו), CBC (קנדה), MPR (מינסוטה), WBJC (בולטימור) ועוד.
לאחרונה עברה לברלין, גרמניה, שם היא עסוקה בעשייה סולנית וקאמרית, לצד התמקצעות בשלל פסנתרים עתיקים.