דבר ראש המחלקה

ד"ר אבי גלבוע
ראש המחלקה

 

סטודנטים ומרצים יקרים –

שנה טובה ומוצלחת!

אנו מתחילים את השנה הזו עם מרץ רב מתוך ידיעה שמחכים לנו קורסים מרתקים (חלקם חדשים, חלקם וותיקים), מרצים מעולים (חלקם חדשים, חלקם וותיקים) וסטודנטים נהדרים, אוהבי מוזיקה (חלקם חדשי, חלקם וותיקים). אני מברך את כולם בהצלחה רבה, בהנאה מהלימוד ומהמוזיקה וש"לא נפסיק לשיר" במובן הקונקרטי אבל גם הסימבולי של המשפט...

השנה יצאו לשנת שבתון ד"ר לאה סילבר וד"ר שרה זמיר ובנוסף לחצי שנת שבתון פרופ' גדעון לבינסון (סמסטר א') ופרופ' בטי אוליברו (סמסטר ב'). אני מאחל לכל שתפיקו את המירב מהזמן האיכותי הזה, זמן לאיפוס מערכות, לצבירת כוחות ואנרגיות מחודשות.

כמידי שנה נקיים פעילויות לימודיות מעל ומעבר לקורסים הפרונטליים. כך למשל, סדרת הקונצרטים הפתוחה לכל סטודנטי תואר ראשון ובה נתארח ב-4 קונצרטים איכותיים ביותר. הקולוקוויום המחלקתי יתקיים אחת לשבועיים בימי שלישי בין השעות 16:00 ל-17:30 ויוקדש לזכרו של פרופ' איתן אביצור ז"ל (ראו מודעות לקראת כל הרצאה). בנוסף, יתקיימו במחלקה כנסים וימי עיון ובהם פסטיבל "ימי המוזיקה היהודית" בתחילת מרץ, כנס "מי אני? שיר ישראלי!" בחודש יוני, ועוד מספר ימי עיון מרתקים במגוון נושאים הקשורים למוזיקה על היבטיה השונים. אנו מעודדים מאוד קונצרטים והופעות, והודעות על כך יגיעו במהלך השנה. בכלל זה גם קונצרטי סטודנטים המתקיימים בסוף כל סמסטר (קבוצות ביצוע) וקונצרטים שסטודנטים מארגנים בעצמם לעצמם.

חזות המחלקה למוזיקה הולכת ומתייפה, ובמהלך תחילת השנה נראה כולנו כמה שינויים נעימים בלובי הבניין, ובחלק מן החדרים הגדולים. זו ההזדמנות לבקש מכל אחד ואחת – לשמור על הכיתות, להימנע מכניסה אליהן עם אוכל או שתייה (מותר רק מים). המבנה יקר לנו וחשוב שנשמור עליו באדיקות וכך נשדר גם לאחרים שמגיעים לבניין שהוא שמור ומכובד.

ברכות מיוחדות לכל הסטודנטים החדשים המצטרפים לשורותינו השנה (מחזור גדול יחסית, יש לומר!) וכן לכל המרצים החדשים. ברוכים הבאים בצל קורתנו המוזיקלית.

שתהיה לכולנו שנה מוצלחת, שנה מוזיקלית, שנה של בריאות וצמיחה!

בברכה –

אבי, ראש מחלקתכם.