אודות המחלקה למוזיקה

שומעים, משמיעים ומשפיעים על רוח האדם

מן ההקשה הקצבית הפרה־היסטורית ועד טכנולוגיית D8 של ימינו – מוזיקה מלווה את החברה האנושית ומשמשת אותנו להבעה וליצירה, לתקשורת ולהנאה וגם לריפוי הגוף והנפש.

המחלקה למוזיקה באוניברסיטת בר־אילן היא מהוותיקות בישראל ומתאפיינת בצליל מגוון ויוצא דופן באקדמיה. לצד הוראה ומחקר בקשת רחבה של סגנונות מוזיקליים, המחלקה למוזיקה היא גם חלוצה בעיסוק בטכנולוגיות מוזיקליות ובהכשרת מטפלים במוזיקה.

אנו מעניקים בית אקדמי למוזיקאים ולמוזיקאיות, בוגרי מגמות למוזיקה, קונסרבטוריונים, להקות צבאיות, ולחובבי מוזיקה בכלל, המבקשים להעמיק בתחום מרתק ומאתגר זה ולרכוש השכלה אקדמית במוזיקה. לימודי מוזיקה במחלקה למוזיקה פותחים מנעד מקצועי רחב, ורציונל פרקטי זה – ועמו הלימוד לשם סיפוק הסקרנות וחדוות הידע – מלווים את המחלקה שלנו בכל מסלולי הלימוד, החל בתואר הראשון במוזיקה. הבוגרים והבוגרות שלנו משתלבים בעולם האמנות המקצועי והמסחרי, הם זוכים להכרה בהישגיהם ונמצאים במרכז העשייה האמנותית בישראל.

ללמוד ולהתמקצע במוזיקה בהתאמה אישית

המחלקה למוזיקה מציעה מנעד רחב של קורסים: תולדות המוזיקה המערבית ותאוריה של המוזיקה; אתנו־מוזיקולוגיה; ניתוח יצירות, זיהוי השפעות והשוואות מוזיקליות; מוזיקה בקולנוע; מוזיקה פופולרית ומוזיקה ומלחמה. קורסים כגון התמצאות בפרטיטורה, ניצוח וקורסי ביצוע במקהלה, בהרכבים קאמריים ובהרכבי פופ – מוסיפים כישורים ביצועיים לאוריינות המוזיקלית – ויחדיו יציידו אותך בכל הדרוש לביצוע מוזיקה באופן משכיל ומעמיק, לניהול שיח פורה בתחום המוזיקה ולפיתוח חשיבה ביקורתית ויצירתית.

סגל ההוראה של המחלקה למוזיקה מורכב מחוקרים ומחוקרות, ממוזיקאים ומוזיקאיות פעילים ומובילים, מהם זוכי פרס א.מ.ת., פרס אקו"ם, פרס ראש הממשלה ופרסים ישראליים ובין־לאומיים נוספים. מגוון תחומי המחקר שבהם עוסק הסגל ואופייה הרב־תחומי של המחלקה מאפשרים לנו להציע לך מסלולי לימוד ייחודיים לתואר ראשון במוזיקה, כגון:

  • מסלול טכנולוגיות מוזיקליות
  • מסלול מוזיקאי בקהילה
  • מסלול משולב תעודת הוראה
  • תואר ראשון כפול במוזיקה ובהנדסת חשמל
  • מסלולים משולבים עם מחלקות ופקולטות אחרות  

מגוון זה במחלקה למוזיקה ניכר גם בתחומי ההתמחות לתואר שני במוזיקה (במסלולים עם תזה או ללא תזה) ובתחומי החקר לדוקטורט במוזיקה, ובהם:

המחלקה למוזיקה בבר-אילן - בית לקהילה מוזיקלית

הצטרפותך לקהילה שלנו מזמנת מפגש עם מוזיקאים ומוזיקאיות השואפים להפוך את המוזיקה למקצוע, מהם יהיו לנגנים מופיעים ואחרים ילחינו את היצירות של המחר או ילמדו את הדורות הבאים בעולמות המוזיקה; אנשי ונשות טכנולוגיה ומחשוב ימציאו אפליקציות מוזיקליות שיעשו את הלא־ייאמן ואחרים ימנפו את המוזיקה כדי לחבק נפשות כואבות.

כמו בתזמורת גדולה – הסטודנטים והסטודנטיות, המרצים והמרצות שלנו לומדים ויוצרים בהרמוניה ובאווירה שיתופית ונעימה, הם מעורבים בחיי התרבות הישראלית ומשפיעים עליה.

להתרשמותך, אנחנו גם בפייסבוק.