תואר שלישי במוזיקה

תואר שלישי במוזיקה

תואר שלישי (דוקטורט) במוזיקה מיועד לבעלי תואר שני במוזיקה המעוניינים להרחיב אופקים ולהעמיק את הדעת בתחום העיסוק שלהם. עיקר התואר הוא עבודת הדוקטורט (דיסרטציה) ונלווים אליה 12-16 נ"ז (6-8 ש"ש) קורסים פרונטליים אשר כוללים קורס קולוקוויום (חובה) ושיטות מחקר (חובה) ושאר הקורסים בהמלצת המנחה. את הדוקטורט יש לסיים ב-4 שנים.

מסלולי תואר שלישי במוזיקה

במחלקתנו ניתן לעשות דוקטורט בתחומים הבאים:

הליך הקבלה מתחיל בראיון עם ראש המגמה הרלוונטי (רא/י רשימת ראשי מגמות בהמשך) כדי לבדוק לימודים קודמים והתאמת המועמד/ת ללימודי תואר שלישי במחלקה. לאחר אישור ראש המגמה יש להירשם לאוניברסיטה ולחכות לזימון המחלקה לוועדה מחלקתית המורכבת מראש המחלקה, ראש המגמה ומזכירות המחלקה בנוכחות המועמד/ת. בוועדה זו מחליטים אם יש צורך בהשלמות, בעבודת שוות ערך לתזה ומהו הרכב המנחים. לאחר אישור הוועדה המחלקתית – ניתן להתחיל בכתיבת הצעת המחקר. חשוב להתחיל את הליך ההרשמה לא יאוחר מחודש יוני וזאת כדי לאפשר זמן לקליטת הנתונים, לקיום הוועדה ולהתחלת הלימודים באוקטובר של אותה שנה.

מועמדים שלמדו תואר שני ללא תזה יתבקשו לכתוב עבודה שוות ערך לתזה לפני שיתחילו את עבודת הדוקטורט. מומלץ שעבודה זו תהיה קשורה לנושא הדוקטורט המתוכנן ובכך לחסוך עבודה כפולה. את כתיבת העבודה שוות ערך לתזה יש לסיים תוך שנה ומיד לאחר מכן להתחיל בכתיבת הדוקטורט (4 שנים נוספות). 

 

דף מסלול לתואר שלישי

למידע נוסף ניתן ליצור קשר עם ראשי המגמות:

קישורים שימושיים:

בית ספר ללימודים מתקדמים בר אילן- מידע כללי

מתווה דוקטורט 

הנחיות לכתיבת הצעת מחקר (עמ' 37 בחוברת פרטי מידע)

הנחיות להגשת דוקטורט (עמ' 41 בחוברת פרטי מידע)

טפסים לתואר שלישי

להרשמה ללימודי תואר שלישי במוזיקה באוניברסיטת בר-אילן או לקבלת מידע נוסף על אודות דוקטורט במוזיקה צרו קשר כעת דרך עמוד צור קשר או חייגו 03-5318405