תואר ראשון במוזיקה: לימודי תואר במוזיקה (BA) בבר-אילן

תואר ראשון במוזיקה באוניברסיטת בר־אילן: שומעים, משמיעים ומשפיעים

המחלקה למוזיקה באוניברסיטת בר־אילן היא מהוותיקות בארץ ומתאפיינת בצליל יוצא דופן באקדמיה בארץ. המחלקה מעניקה תואר ראשון במוזיקה הכולל קורסים במגוון נושאים: מוזיקולוגיה, אתנומוזיקולוגיה, מוזיקה פופולרית, טכנולוגיות מוזיקליות, הוראת מוזיקה ומוזיקאי בקהילה. 

הצטרפות לקהילה שלנו ללימודי תואר במוזיקה תפתח לך נתיב למעורבות בחיי התרבות הישראלית ותאפשר לך להשתתף במגוון מיזמים מוזיקליים־קהילתיים שמובילה המחלקה, ובהם מיזם "כלים שלובים" בשיתוף "אקים ישראל" ומשרד הרווחה, המאפשר לאנשים עם מוגבלות ללמוד מוזיקה ולחוות אותה, ולהשתמש בה כמנוע צמיחה לחיים.

לימודי תואר במוזיקה פותחים מנעד מקצועי רחב, ורציונל פרקטי זה מנחה אותנו בכל מסלולי הלימוד במחלקה. הבוגרים והבוגרות שלנו משתלבים בעולם האמנות המקצועי והמסחרי, הם זוכים להכרה בהישגיהם ונמצאים במרכז העשייה האמנותית בישראל.

פרטים על תנאי הקבלה.

להרשמה ללימודי תואר ראשון במוזיקה ולמידע נוסף על אודות תואר במוזיקה במחלקה למוזיקה באוניברסיטת בר־אילן אנו מזמינים אותך ליצור עמנו קשר במייל (מומלץ!) music.dept@biu.ac.il בעמוד צור קשר או בטלפון: 03-5318405

תואר ראשון במוזיקה

מנעד רחב של קורסים מרכיבים את תוכנית הלימודים לתואר ראשון במוזיקה באוניברסיטת בר־אילן: תולדות המוזיקה המערבית; התאוריה של המוזיקה ואתנו־מוזיקולוגיה – חקר המוזיקה החוץ־מערבית והמערבית־מסורתית שנמסרת בעל־פה; ותמהיל מגוון ומעשיר של קורסי בחירה. נוסף על כך, הסטודנטים והסטודנטיות משתתפים בקורסי ביצוע, במקהלה, בהרכבים קאמריים ובהרכבי פופ.

סגל ההוראה מורכב מחוקרים ומחוקרות, ממוזיקאים ומוזיקאיות פעילים ומובילים, מהם זוכי פרס ראש הממשלה, פרס אקו"ם ופרס החוקר הצעיר של האגודה האמריקנית לתאוריה של המוזיקה. סגל ההוראה מעניק ליווי, תמיכה והדרכה מקצועית מיטבית לסטודנטים ולסטודנטיות ומעודד דו־שיח אישי ורב־שיח פתוח ומפרה, סקרנות, יצירתיות, מקוריות ומצוינות בביטוי האמנותי.

לרשות הסטודנטים והסטודנטיות במחלקה עומדים:

  • ספרייה למוזיקה ובה ספרי מחקר, כתבי־עת, תווים ומאגרי מידע דיגיטליים
  • אולפן הקלטות המשלב שלושה חללי עבודה ומתאים במיוחד להקלטת מוזיקה קלאסית ואתנית
  • מעבדות מחקר מצוידות במכשור ממוחשב עדכני
  • חדרי חזרות ואימון
  • חלל טיפולי לתרפיה

אנו מציעים כמה אפשרויות לתואר ראשון במוזיקה:

  1. תואר ראשון במוזיקה חד־חוגי כל הקורסים נלמדים במחלקה למוזיקה.
  2. תואר ראשון במוזיקה דו־חוגי שילוב עם מחלקה נוספת. 
  3. תואר ראשון כפול במוזיקה ובהנדסה

להלן פירוט על האפשרויות השונות לתואר ראשון במוזיקה:

1. תואר ראשון במוזיקה חד־חוגי

א. תואר ראשון במוזיקה:

הלימודים מתמקדים בפיתוח מיומנויות מוזיקליות, בניתוח ובחקר המוזיקה ומקנים לסטודנטים ולסטודנטיות מגוון יכולות וכישורים תאורטיים וביצועיים. כלי אוריינות מוזיקלית אלו ישמשו אותך לביצוע מוזיקה באופן משכיל ומעמיק, לניהול שיג ושיח בתחום המוזיקה ולחשיבה ביקורתית.

ב. תואר ראשון במוזיקה במגמת טכנולוגיות מוזיקליות

לימודים אלו מיועדים לסטודנטים ולסטודנטיות שלהם אוריינטציה מוזיקלית־טכנולוגית ומאפשרים להם להתפתח וליישם את הטכנולוגיות העכשוויות ביצירה או במחקר מוזיקליים. הלימודים הטכנולוגים מתקיימים במעבדת מחשבים ובאולפן ההקלטות של המחלקה.

פרטים נוספים בקישור: תואר במוזיקה במגמת טכנולוגיות מוזיקליות

ג. תואר ראשון במוזיקה בשילוב תעודת הוראה

לימודים אלו מיועדים לסטודנטים ולסטודנטיות המעוניינים ללמד מוזיקה במערכות החינוך השונות. הלימודים משלבים את תחום מוזיקה עם פדגוגיה ודידקטיקה. לימודי תעודת הוראה נלמדים בחוג להכשרת מורים לצד לימודי תואר ראשון במחלקה למוזיקה, בסיום הלימודים, מקבלים הבוגרים והבוגרות תואר ראשון במוזיקה ותעודת הוראה במוזיקה המאפשרת להם ללמד בבתי הספר היסודיים והתיכוניים.

פרטים נוספים בקישור: תואר במוזיקה בשילוב תעודת הוראה

 

2. תואר ראשון במוזיקה דו־חוגי

מאפשר לשלב לימודי מוזיקה וכל תחום אחר המעניין אותך, פסיכולוגיה, סוציולוגיה, מדעי המחשב ועוד. יש לוודא התאמה עם מזכירות המחלקה למוזיקה והמחלקה הנוספת. 

 

3. תואר ראשון כפול במוזיקה ובהנדסת חשמל

לימודים ייחודים בארץ המקנים תואר ראשון במוזיקה ותואר ראשון בהנדסת חשמל.

משתמשים בספוטיפיי? שאזאם? שמעתם שיר עם אזניות האטומות לקול שלכם? את כל הפיתוחים האלה, ורבים אחרים, יצרו מומחים בתחום ההנדסה שיש להם גם ידע במוזיקה. או שאולי, בעצם, פיתחו אותם מומחים במוזיקה שיש להם גם ידע בהנדסה? חבל להתלבט – ובואו ללמוד את מוזיקה והנדסה באצלנו.

פרטים נוספים בקישור: לימודי מוזיקה ולימודי הנדסת חשמל

המשלימים תואר ראשון במוזיקה מוזמנים להמשיך במחלקה שלנו ללימודי תואר שני במוזיקה (במסלולים עם תזה או ללא תזה) וכן לכתוב דוקטורט במוזיקה.

לשאלות ניתן לפנות לד"ר אבי בר-איתן, רכז אקדמי של תואר ראשון במייל זה:  avi.bar-eitan@biu.ac.il

להרשמה ללימודי תואר ראשון במוזיקה ולמידע נוסף על אודות תואר במוזיקה במחלקה למוזיקה באוניברסיטת בר־אילן אנו מזמינים אותך ליצור עמנו קשר במייל (מומלץ!) music.dept@biu.ac.il בעמוד צור קשר או בטלפון: 03-5318405