רכז אקדמי תואר ראשון

ד"ר אבי בר־איתן

רכז אקדמי תואר ראשון
טלפון
דוא"ל
avi.bar-eitan@biu.ac.il
משרד
בניין 1005, חדר 12
תחומי עניין

ד"ר אבי בר־איתן הצטרף למחלקה למוזיקה באוניברסיטת בר־אילן בשנת 2022. הוא מתמחה בהוראת מוזיקה, בניצוח ובהלחנה וזאת לצד עיסוקו בחקר מוזיקה ישראלית ויהודית ובאנליזה של סגנונות מוזיקליים שונים. ד"ר בר־איתן מנצח על מקהלת בר־אילן.

שעות קבלה
בתיאום מראש
  קורות חיים

  בלימודיי לתארים ראשון ושני באקדמיה למוסיקה ולמחול ובאוניברסיטה העברית בירושלים שילבתי לימודים אקדמיים־מחקריים במוזיקולוגיה ובאתנו־מוזיקולוגיה עם לימודי מוזיקה יישומיים, קומפוזיציה וניצוח. באותם המוסדות השתלמתי גם באנליזה מוזיקלית אצל הפרופסורים נפתלי ווגנר, רוג'ר קמיאן, חיים פרמונט, חיים אלכסנדר ז"ל, נמי ליף, מרק קופיטמן ז"ל, עמי מעייני ומנחם צור. בתחום הקומפוזיציה זכיתי בהדרכתם של הפרופסורים נמי ליף, מרק קופיטמן ז"ל (שהיה המנחה שלי בתואר הראשון ובתואר השני), ובניצוח השתלמתי אצל פרופ' מנדי רודן ז"ל, מר יבגני צירלין ומר אהרן חרל"פ. נוסף על כך, השתלמתי במוזיקה היהודית והישראלית אצל הפרופסורים אמנון שילוח, אלי שלייפר, אדווין סרוסי, דון הרן, יהואש הירשברג ונפתלי ווגנר. עם כל אלו ועם אחרים, זכיתי גם ללמד וגם עבדתי במחיצתם.

  נושא עבודת הדוקטורט שלי הוא: "בין האמנותי לעממי בשיר הישראלי, 1920–1960: עיון בשירי מרדכי זעירא, דוד זהבי ומשה וילנסקי", וכתבתי אותה בהנחיית פרופ' יהואש הירשברג ופרופ' נפתלי ווגנר. בעבודה זו עסקתי באנליזה של מוזיקה ושירים ישראליים מוקדמים ושילבתי בה עבודת שדה אתנו־מוזיקולוגית, המתמקדת בדרכי ההתקבלות והתפוצה של השירים ותפקידם בתרבות הישראלית העכשווית. זו הפעם הראשונה שנערך מחקר שיטתי בתחום שהגדרתי כ"תחום אפור", והגדרה זו גילתה הן את ממדי הרפרטואר שאפשר להגדירו בדרך זו והן את רמתו הגבוהה. במחקר האנליטי פיתחתי שיטה לניתוח מבניות מוזיקלית בשירים והשתמשתי בשיטות מחקר קיימות לצורכי המחקר, בד בבד פיתחתי נוטאציה ייחודית לצורך ייצוג תוצרי האנליזה. את עבודת המוסמך שלי כתבתי בהנחיית פרופ' אלי שלייפר ופרופ' אדווין סרוסי, והיא עוסקת במוזיקה יהודית כליזמרית; נושא התזה "שטייגער אהבה רבה בהופעתו בישראל ובארה"ב בתחילת המאה העשרים". מטרת המחקר היתה לבדוק אילו רכיבים הם קבועים בשטייגער (במודוס) ואילו רכיבים משתנים. מהם המוטיבים המאפיינים את השטייגער במוזיקה הכליזמרית, וכיצד ניגנו וחיברו יצירות כליזמריות בשטייגער זה. מחקר מסוג זה לא נעשה קודם לכן במוזיקה זו.

  הוראת המיומנויות התאורטיות במוזיקה נמצאת במרכז עיסוקי כתאורטיקן וכמרצה במוסדות להשכלה גבוהה זה שנים רבות. גישה מולטי־דיסציפלינרית היא מאפיין מהותי של עבודתי. אני משלב בין מסורת לחדשנות עם ידע מעמיק בתחומי התאוריה והאנליזה המוזיקליים לצד מחקר פעיל של מוזיקה פופולרית ישראלית ומוזיקה יהודית, קומפוזיציה וניצוח, וגם טכנולוגיה ומחשבים במוזיקה. אני מרצה ומשתתף בקביעות בכנסים בתחומי המחקר שבהם אני עוסק.

  כמעט שלושה עשורים שאני מרצה את מקצועות המוזיקה במיטב מוסדות ההשכלה הגבוהה בארץ, ובהם האוניברסיטה העברית בירושלים, האקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים ומכללת לוינסקי לחינוך, וכמובן, אוניברסיטת בר־אילן. צברתי ניסיון עשיר בהוראה אקדמית, מתוך שילוב שיטות הוראה חדשניות. ממגוון הנושאים שבהם עוסקים הקורסים שלי: תאוריה, הרמוניה, פיתוח שמיעה, קונטרפונקט פלסטרינה, קונטרפונקט באך, הרמוניה ליד המקלדת, תזמור, אקוסטיקה ותורת הכלים, עיבוד מוזיקלי, שיטות מחקר וניתוח של מוזיקה פופולרית, זמר העברי, מוזיקה יהודית, יישומי המחשב במוזיקה, מוזיקה אלקטרונית ועיבוד מוזיקלי בעזרת מחשב. בתחום הפדגוגי, אני חוקר טכנולוגיות מוזיקליות והטמעתן בכל תחומי הפדגוגיה המוזיקלית.

  מחקר

  במרכז פעילויות המחקר שלי עומדות אנליזה מוזיקלית ומחקר אתנוגרפי. עבודת הדוקטורט שלי עוסקת בניתוח רפרטוארים ספציפיים של מוזיקה ישראלית מוקדמת ומשלבת בתוכה עבודת שדה אתנו־מוזיקולוגית. בתחום המחקר האנליטי פיתחתי שיטה לניתוח מבניות מוזיקלית בשירים פופולריים והשתמשתי בשיטות מחקר קיימות לצורכי המחקר. בד בבד פיתחתי נוטאציה ייחודית לצורך ייצוג תוצרי האנליזה. עבודת התזה שלי עסקה בניתוח של מודוסים במוזיקה הכליזמרית. פרסמתי מאמר בכתב־העת Musical Performance העוסק בביצוע של מוזיקה כליזמרית בישראל.

  היום אני עוסק בכמה פרויקטים מחקריים, ובהם מחקר על השימוש בכלי נגינה היברידיים בהלחנה ובביצוע. הכלים ההיברידיים משלבים טכניקות נגינה מסורתיות (כגון נשיפה, לחיצה על reed, פריטה, הקשה) ואלגוריתמים של physical modeling, המאפשרים להפיק מהם את הצלילים הטבעיים של משפחת כלי נגינה שהם מדמים, וזאת משום שהם מסוגלים לייצר ארטיקולציות נגינה שונות בזמן אמת. דוגמה לכלי היברידי הוא ה־Aerophone של Roland. כלי זה מדמה נגינה בסקסופון ובכלי נשיפה אחרים. הכלי ייחודי בנוחות הנגינה, המדמה נגינה בכלי אקוסטי, ובזכות הצליל המופק בזמן אמת בעזרת טכנולוגיית סינתוז Super Natural, המשנה את גוון הצליל בהתאם לעוצמת הנשיפה והלחיצה על ה"עלה" (reed).

  המחקר מתמקד בדילמות הכרוכות בשילוב הכלים הללו בביצועים קלאסיים. בהיותי מעורב בפיתוח כלים מסוג זה עם חברות מובילות בתחומי הטכנולוגיה המוזיקלית, מתאפשר לי להציע תובנות על השימוש בהם. בימים אלו, אני נמצא בתהליך כתיבה של שני מאמרים העוסקים בניתוח סגנונות מוזיקליים ובתפקידם של מלחינים מהזרם הישראלי המרכזי ומהזרם הדתי־לאומי בהבעת רעיונות אידיאולוגיים דרך האמנות שהם יוצרים. ובתוך כך, אני כותב ספר העוסק במתודולוגיות הוראה של תאוריה ופיתוח שמיעה.

  במשך שנים רבות אני משתף פעולה עם מוזיקאים ומוזיקאיות, אנשי ונשות פדגוגיה וטכנולוגיה. השילוב שבין מוזיקה וטכנולוגיה, המתבצע עם חברות בארץ ובחו"ל, כגון Waves, Toontrack, Intel, Microsoft, AudioModeling, Artusi, Xsanadu ועוד, מהווים חלק חשוב מחיי.

  במשך שנים ניהלתי את המכון ללימודי חוץ של האקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים, בהוראת מוזיקה לקהל הרחב מצעירים ועד מבוגרים. דבר זה חידד את הבנתי בדבר גיוון האפשרויות ורוחב היריעה של ההוראה האקדמית, חשף בפני את הקשיים מולם ניצבים הלומדים מוזיקה ועזר לי לגבש שיטות שונות להוראה.

  האנליזה המוזיקלית מהווה מבחינתי כלי נפלא למחקר וליצירה. העמקה בגישות קומפוזיציה וסגנון שהתפתחו במשך מאות בשנים פותחות צוהר לתפיסות אסתטיות ולפילוסופיות של חיים. כל אלה תורמים לי להשראה וליצירה. בעזרת הכלים של הקונטרפונקט וההרמוניה ובעזרת המיומנויות של השמיעה והמקלדת, אני חש כי כל העולם נמצא בקצות אצבעותינו. הטכנולוגיה המוזיקלית התפתחה מראשית הדורות, והאקוסטיקה היתה חלק בלתי נפרד מהמוזיקה. ממשקי ה־MIDI החדשים מאפשרים לי להביע את המוזיקה שלי באופנים שונים שלא נשמעו קודם לכן.

  קישורים ליצירות מוזיקליות ולביצועים לדוגמה:

  Modal Mirrors - Avi Bar-Eitan , Saxophone Quintet

  Guitarizma - Avi Bar-Eitan

  אלאל - חיה אסתר אבי בר-איתן

  כניגון ספר חיים - חיה אסתר אבי בר-איתן

  סליחות - טריו נגה, לאה גולדברג, עודד לרר, אבי בר-איתן

  מקהלת בר אילן באירוע הוקרה לאליהו הכהן

  אני מניח שהכול מתחיל באהבה ובסקרנות, ומשם, המשך המחקר ופיתוח הידע בתחום זה מאפשרים לי ולנו להבין יותר טוב את ההיסטוריה ואת הרוח האנושית ולקדם את היצירה, האסתטיקה, המחקר והסובלנות, ובעצם – לייצר עולם טוב יותר ומלא יותר. העיסוק במוזיקה מחדד לכולנו את הקשב לאחר. אני מוצא שלמידה זו תומכת ומקדמת הקשבה וסובלנות, וזהו אחד מהעניינים המשמעותיים ביותר עבורי.

  מדעי הרוח מבחינתי מהווים את סוד החיים. מדעי הטבע נותנים לנו את הכלים להתמודד עם העולם שסביבנו. הם מאפשרים לנו להבין את תופעות הטבע ולייצר טכנולוגיות המשפרות את איכות חיינו. אולם ללא מדעי הרוח אין טעם בכל אלו, מדעי הרוח הם הרוח הפועמת בקרבנו. הם מאפשרים לנו להציץ לסודות הקיום האנושי ומאתגרים את הרוחני שבנו. נוסף על כך, רעיונות רבים נשאבו מעולם הרוח ומצאו את מימושם בעולם מדעי הטבע. הדיכוטומיה הקיימת בין מדעי הטבע למדעי הרוח נמצאת על פני השטח, אולם אם נעמיק נראה שהן קשורים בקשר הדדי, אלה מאפשרים את החיים, ואלה הם טעם החיים.

  ובמחלקה שבה אני מלמד, המחלקה למוזיקה באוניברסיטת בר־אילן, נמצאים אנשים, גברים ונשים, יוצאים מן הכלל, הן בסגל ההוראה והן בקרב הסטודנטים והסטודנטיות. האחווה, ההתלהבות והרוח של הלמידה הם ייחודיים למחלקה ומשפיעים הן על עומק המחקר והיצירה והן על האווירה המיוחדת השורה בה. צלילי המוזיקה המתערבבים במרחב הצלילי של הקמפוס מהווים מבחינתי את ההשראה להוראה, ליצירה ולמחקר.

  קורסים

  תורת המוזיקה 1 (תאוריה מוזיקלית, קונטרפונקט בסגנון פלסטרינה, הרמוניה)

  מקהלה

  פיתוח שמיעה 1

  פיתוח שמיעה 2

  הרמוניה ליד המקלדת וקריאת פרטיטורות 1

  הרמוניה ליד המקלדת וקריאת פרטיטורות 2

  מבחני האזנה

  יסודות הניצוח

  פרסומים

  עבודת דוקטורט

  1.     2013    “The Gray Area between the Hebrew Art and Folk Song, 1920-1960: A Study of the Songs of Moredechai Zeira, David Zehavi and Moshe Wilensky,” The Hebrew University of Jerusalem, Israel [Hebrew]. Advisors: Naftali Wagner and Jehoash Hirshberg.

  מאמרים

  2.     1997    “Klezmers and Their Music in Israel.” Musical Performance: The Performance of Jewish and Arab Music in Israel Today. Edited by Amnon Shiloah. Vol. 1, part 3 Special Issue: 27-41.

  3.     2017    Book Review, בהיר וגבוה כזמר. יעקב אורלנד: פואטיקה, היסטוריה, תרבות, מאת תמר וולף–מונזון [Ya’akov Orland: Poetics, History, Culture, by Tamar Wolf-Monzon]. Ben Gurion Institute, 2016. In Hebrew Higher Education, A Journal for Methodology and Pedagogy for Teaching of Hebrew in Institutions of Higher Learning 19 [Hebrew]. http://naphhebrew.org/hhe-19-2017-articles-reviews

  פרסומים אחרים

  4.     2016    “Debbie Friedman’s Shema’ Koleinu: An Ancient Prayer in a New Musical Garment.” Co-authored with Tanya Sermer. Jewish Music Research Center of the Hebrew University of Jerusalem.
  http://jewish-music.huji.ac.il/content/debbie-friedman%E2%80%99s-shema%E2%80%99-koleinu-ancient-prayer-new-musical-garment

  מאמרים בהכנה

  5.     “On the Integration of Electronic and Hybrid Instruments in Non-Electronic Art Music: Composition and Performance.” In progress.

  6.     “Zvi Zalevsky and the Culture of Israeli Popular Music: Analysis of Repertoire, Style, and Role as National Religious Composer.” [Hebrew] In progress.

  7.     “The Musical Style of Yair Rosenblum: From Popular to Art Music, from Hebrew Song to Israeli Rock.” In progress, invited article.

  ספרים בהכנה

  8.     Uphill Acceleration: A New Approach to Teaching Music Theory and Ear-Training.

  עריכת מוזיקה בספרים

  9.     1996    Herman, Menachem and Tsvi Tsvikler, eds. Sing Along with Michoel Streicher. Jerusalem: Unique Sound Productions.

  10.  2006    Herman, Menachem and Avi Israel, eds. Shir Lamaalot: Songs of Yosef Karduner. Jerusalem.

  11.  2009    Avrohom Leib Burstein, ed. The Soul of Klezmer: Sheet Music, Stories and History of Traditional Jewish Melodies. Jerusalem: Jerusalem Klezmer Union.

  12.  2010    Seltzer, Dov. Dubi Seltzer: Oseh Hamanginot. Or Yehuda: Kinneret Publishing House.

  ספרי תווים (עריכה והוצאה לאור)

  2004  Seltzer, Dov. Dubi Seltzer: Shirei Humash. Tel Aviv: DS Publication.

  2004  Seltzer, Dov. Dubi Seltzer: Drei Hotzmach. Tel Aviv: DS Publication.

  2005  Seltzer, Dov. Dubi Seltzer: The Megillah. Tel Aviv: DS Publication.

  2005  Seltzer, Dov. Dubi Seltzer: Sutzkever Lieder. Tel Aviv: DS Publication.

  2005  Seltzer, Dov. Dubi Seltzer: Utz Li Gutz Li. Tel Aviv: DS Publication.

  ספרי לימוד מוזיקה וחומרי הוראה (בהוצאה עצמית)

  מגוון חוברות הדרכה ולימוד תאוריה של המוזיקה, הרמוניה קונטרפונקט, תזמור, טכנולוגיה של המוזיקה: Sibelius, Cubase, Finale ואקוסטיקה.

  הלחנה והפקה

  א.     מוזיקה קאמרית ומוזיקה למקהלה

  Date

  Name

  Ensemble

  Performance Details

   

  Remarks

  2019

  Modal Mirrors

  Saxophone quintet

  Written for the concert series, “Music from Home: Israeli Music Project” of the Jerusalem Academy of Music and Dance

   

  The Jerusalem Saxophone Ensemble

   

  Musical Director: Gersh Geller

   

  Navon Hall, Givat Ram, Israel

   

  10.4.2019

  Published by DLD Music

   

  https://www.youtube.com/watch?v=87zpY8h8BH0

   

  2018

  Agadah

  (Legend)

   

  Lyrics: Leah Goldberg

   

  Trio and singer: flute, cello, piano and mezzo soprano

  Written for Trio Noga, for concert in Potsdam, Germany

   

  Trio Noga

  Idit Shemer – flute

  Orit Messer-Jacobi – cello

  Maggie Cole – piano

  and mezzo soprano

   

  11.2018

  Published by DLD Music

   

  2018

  Ba’ata Elai: Hommage to Oded Lerer

  (You came to me)

  Trio: flute, piano and cello

  Written for Trio Noga

   

  The Jerusalem Center for Near Eastern Studies Brigham Young (Mormon) University

   

  28.10.2018

   

  Published by DLD Music

   

  https://www.youtube.com/watch?v=4jb-Xtb61n8

   

  2010

  A Lied cycle of poems by Leah Goldberg

  Piano and voice

  Written for JAMD instructor Marina Levitt.

  Few singers performed it for the “Keren Sharet” scholarship contest

  2.2010

  Published by DLD Music

   

  2014

  A Lied cycle of poems by Haya Esther

  Songs for soprano, recorder, and piano

  Opening of an exhibition in “Migrash Harusim”, Jerusalem, Israel

   

  1.6.2014

  Published by DLD Music

   

  https://www.youtube.com/watch?v=gh6Zbnl_i88

   

  https://www.youtube.com/watch?v=amkWtgxaa-Y

  2000

  Guitarizma

  Wind quintet, guitar and contrabass

  Written for and performed by the Kaprizma Ensemble for the Israeli Kol Hamusika Radio Station

   

  Conducted by Yisrael Sharon

   

  Guitar Solo – Chanan Feinstein

  The Jerusalem Music Centre (JMC) – Mishkenot Shaananim

   

  Jan. 10, 2000

  Published by DLD Music

   

  https://www.youtube.com/watch?v=L4abx_tOzJI

  1999

  Tryptich

  For string orchestra

   

  Performed by the orchestra of the Jerusalem Academy of Music and Dance

   

  Weiss Hall, Givat Ram, Jerusalem

  Published by DLD Music

   

  1999

  Space

  Ensemble of

  accordion, woodblock, clarinet and cello

  Workshop at the Jerusalem Academy of Music and Dance

   

  Written for choreography

  Published by DLD Music

   

  1996

  Kaleidoscope

  Wind quintet

  Migvan Wind Quintet

   

  Directed by Barak Yeyvin

   

  The Jerusalem Academy of Music and Dance

  Published by DLD Music

   

  1996

  Hine Ha-etzim

  (Here are the trees)

   

  Lyrics: Natan Alterman

  Alto, harpsichord, and cello

  Alto (Ayelet Carmon), Harpsichord (Dafna Gan) and Cello (Ayela Zeidel)

   

  The Jerusalem Academy of Music and Dance

  Published by DLD Music

   

  1996

  Shvui Tzviya

  (Fall in love)

   

  Lyrics: R. Yehuda Halevy

  Soprano, alto, tenor, bass, contratenor and clarinet

  Contratenor: Yaniv D’or

  Clarinet: Uzi Heymann

   

  Conducted by Avi Bar Eitan

   

  Jerusalem Academy of Music and Dance

   

  Published by DLD Music

   

  1996

  Renen

   

  Piano

  Pianist: Philip Luria

   

  Jerusalem Academy of Music and Dance

   

  Published by DLD Music

   

  1995

  Fax

  Electronic

  For choreography and tape

   

  Dancer: Ofer Goren

   

  Jerusalem Academy of Music and Dance

  Published by DLD Music

   

  1994

  Adon Olam

  (Master of the universe)

   

  Lyrics: Jewish liturgy

  Choir of equal voices

  Choral performance

   

  Conducted by: Chagit Ben Shalom

   

  Israel Museum Auditorium

   

  Published by DLD Music

   

   

  ב. מוזיקה לתיאטרון (מחזות ומחזמרים)

  Year

  Name

  Ensemble

  Theatre Company

   

  2019

  Pasha

  Recorded soundtrack with virtual orchestration and electronic music.

  Even Hen Productions

  Producer: Elhanan Even Hen

   

  Premiere: October 16, 2019

  6 performances in various community centers in Jerusalem

   

  2016

  Kol Shofar MiYerushalyim

  (Shofar sound from Jerusalem)

   

  Recorded soundtrack with virtual orchestration and electronic music.

  Aspaklaria

  Director: Hagai Lober

   

  Over 30 performances in Aspaklaria Hall and in various other venues and schools

   

  2015

  Bulldozer

   

  Recorded soundtrack with virtual orchestration and electronic music.

  Aspaklaria

  Director: Hagai Lober

   

  Premiere: September 16, 2015

  Gerard Behar Center

  40 performances over 2015-16 at Gerard Behar, Aspaklaria Hall, and other venues

  2015

  Od Kapach Chai

  (Kapah is still alive)

   

  Recorded soundtrack with virtual orchestration and electronic music, as well as live singing with recorded playback.

  Aspaklaria

  Director: Guy Doron

   

  Premiere: November 8, 2015

  Over 70 performances at Aspaklaria Hall and in various other venues and schools

  2015

  Metaken Ha’Chalomot

  (The dream fixer)

   

  Recorded playback of songs sung live.

  Aspaklaria

  Play by: Uri Orbach

  Director: Rachel Verbov

   

  Premiere: July 14, 2015

  10 performances at Aspaklaria Hall and in schools

  2014

  Meoravot

  (Involved)

   

  Recorded soundtrack with virtual orchestration, electronic music, and electroacoustic music.

  Aspaklaria

  Director: Haim Habi

   

  40 performances at Aspaklaria Hall and in schools

  2014

  Halaila Shelifnei

  (The night before)

   

  Recorded soundtrack with virtual orchestration and electronic music.

  Aspaklaria

  Director: Idan Amit

   

  60 performances at Aspaklaria Hall and in schools

  2013

  Kolot (musical)

  (Voices)

  New Production

   

  Live ensemble on stage: piano, accordion, violin, guitar and vocals.

  Directed by Avi Bar-Eitan

   

  Aspaklaria

  Director: Yefim Rinenberg

   

  Premiere: September 9, 2013

  Gerard Behar Center

  12 performances at Gerard Behar, Suzanne Dalal, Aspaklaria Hall, and other venues

  https://youtu.be/1qlCh6EWjp4

  2012

  She’ela Shel Chayim

  (A question of life)

   

  Recorded soundtrack with virtual orchestration and electronic music.

  Aspaklaria

  Director: Hagai Lober

   

  55 performances at Aspaklaria Hall and in schools

  2012

  El Eretz Tzvi

  (To the holy land)

   

  Recorded soundtrack with virtual orchestration and electronic music, as well as live singing with recorded playback.

  Aspaklaria

  Director: Hagai Lober

   

  68 performances at Aspaklaria Hall and in schools

  2011

  “On the Face”

   

  Recorded soundtrack with virtual orchestration and EDM Music.

  Aspaklaria

  Director: Shir Freibach

   

  Premiere: September 18, 2011

  80 performances at Aspaklaria Hall and other venues

  2007

  Hayeled Vehechalil

  (The boy and the flute)

   

  Recorded soundtrack with virtual orchestration and electronic music.

  Director: David Lapid

   

  Ran in 20 schools over a year

   

  2006

   

  Kolot (musical)

  (Voices)

   

  Live piano and vocals.

  Aspaklaria

  Director: Prof. Yehuda Moraly

   

  Premiere: July 9, 2006

  22 performances at Aspaklaria Hall and other venues

  2006

  Sof Shavua Im Polard

  (A Weekend with Polard)

   

  Recorded soundtrack with virtual orchestration and electronic music.

  Aspaklaria

  Director: Ori Weil

   

  48 performances at the Israel Knesset and other venues

  2004

  Shofar Shel Bracha

  (Bracha’s shofar)

   

  Recorded soundtrack with virtual orchestration and electronic music.

  Kiselnik Productions

  Director: Meshulam Kiselnik

   

  More than 50 performances over five years in various schools

  2003

  Eved Leam Kadosh

  (Servant to the holy people)

  Recorded soundtrack with virtual orchestration and electronic music.

  Produced by Beit Harav Kook

  Director: Yishay Meir

   

  70 performances at Beit Harav Kook and other venues over four years

  2003

  Sof Haderech

  (The end of the road)

   

  Recorded soundtrack with virtual orchestration and electronic music.

  Aspaklaria

  Director: Ori Weil

   

  Premiere at the Cultural Center (Ginot Ha’ir)

  About 800 performances over 16 years

  2002

  Kinder Transport

   

  Recorded soundtrack with virtual orchestration and electronic music

  Emunah Theatre

  Director: Bilhaa Feldmann

   

  Six performances at Emunah Theatre Hall

  2001-present

  Shiv’a Ro’im

  (Seven shepherds)

   

  Recorded soundtrack with virtual orchestration and electronic music, as well as live singing with recorded playback.

  Audio Theatre

  Director: Menachem Levi

   

  10 CDs recorded over the last 20 years, and broadcast in the digital media for 20 years.

  2001

  Kol Nashi

  (The feminine voice)

   

  Recorded soundtrack with virtual orchestration and electronic music, as well as live singing with recorded playback.

  Aspaklaria

  Director: Hagai Lover

   

  40 performances at Aspaklaria Hall and other venues

  2000

  Dim’at Shoshan

  (A rose’s tear)

  Recorded soundtrack with virtual orchestration and electronic music.

  Emunah Theatre

  Director: Irit Shelleg

  Six performances at Emunah Theatre Hall

   

  ג. פסקול לסרטים        

  Year

  Name

  Production Details

   

  2014

   

  Me-morie
  Soundtrack for animated film

  Animation and direction: Roni Moshe

   

  https://www.youtube.com/watch?v=9NyVzYydc44

  2007-2012

  TalAmi

  Hebrew teaching videos

  TalAmi – Canada-Israel

  Avi Chai Foundation

  https://info.italam.org/

   

  2005

  Rav Amital

  Soundtrack for documentary film

   

  Produced by Focus Films

  Etzion Foundation

  2001

  Itonim Ufrachim

  (Newspapers and flowers)

  Soundtrack for short film

  Maaleh School of Film and Television

  Director: Micha Ben Shachar

   

  Trailer: https://www.youtube.com/watch?v=DSU0_e2fX9A

   

  ד. אלבומי מוזיקה

  Year

  Name

  Role

  Other details

  2003-2023

   

   

  Shiv’a Ro’im

  (Seven shepherds)

   

  A series of 14 CDs

  Composition and recording

   

  Publisher: Audio Theatre

  Producer: Menachem Levi

   

  http://avot-ahuma.com/site/page.php?idpage=1

   

  Clip:

  https://www.youtube.com/watch?v=qIqRtB7iJTU&t=80s

  2007-2012

  Talami – Hebrew education for youth in North America and Europe

   

  More than 25 CDs of music for education

  Musical direction, as well as composition and recording of dozens of songs and multimedia films

  Producer and publisher: Tal-Ami

  https://info.italam.org/

   

  https://www.italam.org/italam-fed.dev-italam-org/mainApp/index.html

   

  A live performance of one of the songs I composed for Talami:

  https://www.youtube.com/watch?v=wU2EOmW6mCI

  2010

  Tamzit Haerev

  1.     “Avraham – Overture”
  composition in 7/8

  2.     “Ata Pokeach et Haboker”
  Lyrics by Elisheva Grinbaum

  3.     “Gam Ze Yayin”
  Lyrics by Natan Zach

  4.     “Ahavti Otcha”
  Lyrics by Tirtza Atar

  5.     “Iti Mi’Levanon Kalah”
  Lyrics from the Songs of songs

  6.     “Yesh Li Okiyanus”
  Lyrics by Tirtza Atar

  7.     “Ofra Techabes”
  Lyrics by Rabbi Yehuda Halevi

  8.     “Meayenet Befanecha”
  Lyrics by Elisheva Grinbaum

  9.     “Tamzit Haerev”
  Lyrics by Natan Alterman

  10.  “Haim”
  Lyrics by David Eller

  11.  “Tiyul”
  Lyrics by Leah Goldberg

  12.  “Lemman Achay”
  Lyrics from the Psalms

  13.  “Machar”
  Lyrics by Leah Goldberg

  14.  “Agadah”
  Lyrics by Leah Goldberg

  15.  “Al Shlosha Dvarim”
  Lyrics by Leah Goldberg

  16.  “Elel”
  Lyrics by Chaya Ester

  17.  “Kumi Ori”
  Modern Piyut by Rabbi Haim Sabato

  Production, composition, and performance of entire album

  Produced by DLD Music

   

  Concert and live album

   

  Premiere
  11.8.2010

  Reshimu, Jerusalem

   

  This program ran for two years (2010-12) in various venues.

  2008

  Ofra Techabes

   

  Lyrics: R. Yehuda Halevy

  Composition

  Producer: Yamadeca

   

  Performed by Yael Eidan of the ensemble Yamadeca https://www.youtube.com/watch?v=lfozHNqNJP4

  2006

  Shirim Ustam Milim: David Eller Project

  (Songs and words)

  Composition, recording, and performance of one song

  Producer: Ruth Eller and Noa Shemer

   

  Singer: Shira Kerner

  https://www.youtube.com/watch?v=vnsxWn-j64w

   

  2006

  Elel

  Lyrics by: Haya Ester

   

   

  Production, composition, and performance of entire album

  Produced by DLD Music

   

  Singer: Shira Kerner

  Recorders: Netanel Zalevski

  Piano: Avi Bar-Eitan https://www.youtube.com/watch?v=gh6Zbnl_i88

   

  https://www.youtube.com/watch?v=amkWtgxaa-Y

  עיבודים

  א. אלבומי מוזיקה

  Year

  Name

  Role

  Producer and other details

  2023

  HaMelekh Ze Kol Hasipur

  Arrangement and performance

  Producer: Zvi Zalevsky

  https://youtu.be/pLCGAIj01f0

   

  2022

  Veye'etayu –
  Marsh Acharit Hayamim

  Instrumental Aarrangement and performance with "Quintel" vocal ensemble

  Producer: Zvi Zalevsky

   

  https://youtu.be/RyYDa5o5ILs

   

  2019

  Hapas Hadakik Shebelibi

  (The thin line in my heart)

   

   

   

  Arrangement and performance of a number of tracks

   

  Producer: Zvi Zalevsky

   

  For rhythm section and the Jerusalem Saxophone Ensemble, directed by Gersh Geller

   

  Performers: Rony Holan, Yehuda Levavi, Steve Peskof https://www.youtube.com/watch?v=FeG4H7i3ou0

   

  https://www.youtube.com/watch?v=paxmhN7a5gU

  2018

  Avraham Fischeimer

  Cantorial Pieces

  Kol T'filotai

   

  Arrangement, recording, and performance

  Producer: Shalom Fischeimer

  2013

  Kumi Uri

  (Rise and shine)

  Arrangement, recording, and performance of a number of tracks

  Producer: Zvi Zalevsky

  2013

  A Geintze Mishpacha

  Yiddish life cycle songs

  Arrangement, recording, and performance of a number of tracks

  Producer: Cantor Michal Schiff Matar

  2013

  Shirim She’ahavti

  (Songs I loved)

  Early Israeli songs

  Arrangement, recording, and performance of entire album

  Producer: Uzi Wexler

  2012

  Mi’bashan Ashiv

  Traditional melodies and cantorial pieces

   

  Arrangement, recording, and performance of entire album

  Producer: Hillel and Uzi Wexler

  2012

  Ya’ale Tachanunenu Me’Erev

  (Raise our prayers in the evening)

   

  Partner in arrangement, recording, and performance of a number of tracks

  Producer: Netanel and Zvi Zalevsky

   

  Live album of concert, Festival Ha-piyyut, Beit Avi-Hai, Jerusalem

  2011

  Sha’arei Armon

  (Palace gates)

   

  Original melodies for high holy day piyutim composed by Zvi Zalevsky

  Arrangement, recording, and performance of entire album

  Producer and composer: Zvi Zalevsky

  2011

  Thalamus: Jerusalem Vocal Quartet

  Mastering

   

  2010,

  2020

  Niggunei Yehedut Germania – 1, 4

  (Melodies of German Jews)

   

  Arrangement, recording, and performance of entire album

  Producer: Bini Broyer

  2009

  Ze Koreh – Elazar Cohen

  (It’s happening)

  Musical production, arrangement and performance of 3 songs

  Producer: Nurit Cohen

  2008

  Ochila La’El

  Traditional holy day melodies

  Musical production and performance of the entire album;

  Arrangement of a number of tracks

  Producer: Haim Kozochovitch

   

  Additional arrangements by Yaakov Miron

  2008

  Lev Echad – Keshoshana

  Yeedle Werdyger

  Strings Arrangment

  Producer: Moshe Laufer

  https://youtu.be/v_l-CYFVgMQ

  2007

  Musika Mehasratim

  (Film music)

  Arrangement of one song

   

  The Israel Sinfonietta Beersheva

  Conducted by: Doron Solomon

  Musical Director: Michael Wolpe

  2007

  Shabbat Malketa

  Shabbat melodies

   

  Arrangement, recording, and performance of entire album

  Producer: Haim Kozochovitch

  2006

  Kahamon Galav

  (Like many waves)

  Arrangement, and performance of entire album

  Producer: Zvi Zalevsky

  2005

  Sharim Beahava

  (Singing with love)

  Arrangement, recording, and performance of one song

   

  Producer: Kidum Hafakot, Amotz Eyal

  Music: Yuval Golan

  https://www.youtube.com/watch?v=N9iBT7K3J4E

  2004

  Bron Yachad

  Yeshivat Har Etzion Songs

  Arrangements of two songs

  The arrangement and orchestration were designed over a prerecorded live singing session at Yeshivat Har Etzion.

  Producer: Rami Yanay

  Har Etzion Production

   

  https://www.youtube.com/watch?v=tCsDVwYYKwo&list=OLAK5uy

   

  https://www.youtube.com/watch?v=dg2GFEgZD1U&list=OLAK5uy

  1997

  Sfaradim Midor Ledor

  Sefaradim from generation to generation

  Arrangements of 10 Ladino songs

  ‘Hataklit” Publication

  Producer: Haim Tzur

   

  Singers: Offer Callaf, Keren Hadar, Tamar Adrian, Betty Klein

  1997

  Ha’Adam: Menachem Philip

  Arrangement of one song

  Producer: Gal Paz

  ב. עיבודים סימפוניים, קאמריים ומקהלה – ביצועי בכורה

  Year

  Name

  Premiere Performance

   

  More Information

  2023

  Musika – Ma'la Ma'la

  Choir Arrangement of Mirit Shen-Or and Tzvika Pik

  Producer: Avi Bar Eitan

  Written for Bar Ilan Choir

  2023

  Elef Neshikot

  Choir Arrangement of Mirit Shen-Or and Tzvika Pik

  Producer: Avi Bar Eitan

  Written for Bar Ilan Choir

  2023

  Ne'esaf Tishrei

  Choir Arrangement of Natan Yonatan and Tzvika Pik

  Producer: Avi Bar Eitan

  Written for Bar Ilan Choir

  2023

  Izhak Klepter Medley

  Choir Arrangement of Izhak Klepter Songs

  Producer: Avi Bar Eitan

  Written for Bar Ilan Choir

  2017

  Seret Aravi

  (Arabic Movie)

   

  Music: Abd El-Halim Hafez

  Arranged with Ariel Cohen

  Firqat Alnoor Orchestra,

  Gerard Behar Center

  Published by DLD Music

   

  2015

  Adayin Kan

  (Still here)

   

  Music: Boaz Shar’abi

  Written for Trio Noga (flute, piano and cello)

   

  “Etnachta” Concert, Jerusalem Theatre, Israel

   

  8.6.2015

  Published by DLD Music

   

  https://www.youtube.com/watch?v=MI3hxyj_gno

   

  2011

  Ani Eshtage’a (Second arrangement)

  (I will go crazy)

   

  Music: South American folk song

  Hebrew lyrics: Ehud Manor

   

  Sinfonietta Beersheva,

  Beersheva Auditorium

  Published by DLD Music

   

  Singer: Maya Ben Meir

  https://www.youtube.com/watch?v=hv-vh3eqVwY

  2008-9

  Holiet Kinderlach

  (Go play, kids)

   

  Lyrics and music: Mordechai Gebirtig

  Sinfonietta Beersheva,

  Beersheva Auditorium

   

  Published by DLD Music

   

  Singer: Chen Lax

  Conductor: Karin Ben Yosef

   

  https://www.youtube.com/watch?v=BXmZ7Jwggik&t=152s

  2007

  Ani Ose Li Manginot

  (I make melodies)

   

  Music: Dov Seltzer

  Lyrics: Haim Hefer

   

  Sinfonietta Beersheva, Festival Tzlilim Bamidbar

  Tribute concert to Dov Seltzer

   

  December 7, 2007

  Published by DLD Music

   

  Singer: Anna Shpitz

   

  2007

  Ani Eshtage’a (First arrangement)

  (I will go crazy)

   

  Music: South American folk song

  Hebrew lyrics: Ehud Manor

  The Music Academy Orchestra (brass),
  Gerard Behar Center

  Published by DLD Music

   

  Singer: Shira Kerner

  2007

  Keshoshana Bein Hachochom

  (Like a rose among the thorns)

   

  Music: Eli Laufer

  Arrangement only of the string section

  Eyal Siloach String Orchestra

  For “Lev Echad” Album, Track 6

  https://jewishmusic.fm/album/lev-echad/

  2007

  Ballada Le-shoter

  (Ballad to the officer)

   

  Lyrics: Ehud Manor

  Music: Nurit Hirsh

  Sinfonietta Beersheva,

  Beersheva Auditorium

   

   

  Published by DLD Music

   

  2007

   

  Ey Sham Balev (Second arrangement)

  (Somewhere in the heart)

   

  Hebrew lyrics: Ehud Manor

  Lyrics and music: Georges Brassens

   

  Concert dedicated to the work of Corinne Elal

   

  Sinfonietta Beersheva,

  Ben Gurion University Auditorium

  Published by DLD Music

   

  Performed by Corinne Elal

  2006

  Ey Sham Balev (First arrangement)

  (Somewhere in the heart)

   

  Hebrew lyrics: Ehud Manor

  Lyrics and music: Georges Brassens

   

  Concert of Chansons

   

  Sinfonietta Beersheva,

  Beersheva Auditorium

  Published by DLD Music

  Performed by

  Chaya Samir and Merav Golan (two concerts)

  1999

  Padre Cerido

  (Beloved father)

   

  Lyrics and music: Ladino folk song

  For choir of equal voices

   

  Jerusalem College Choir

  Conducted by: Leah Heiman

   

  Jerusalem College

  Published by DLD Music

   

   

  תאריך עדכון אחרון : 19/04/2023