גב' רחלי שגיב

תפקיד
מטפלת במוזיקה ופסיכותרפיסטית ממוקדת

הנחתי עם דימה מסאלה קבוצת מנהיגות ודיאלוג מוזיקלי לנשים ערביות ויהודיות במטה יהודה בשיתוף עם שותפות ביחד ומרכז גישור מטה יהודה. בקבוצה השתתפו 8 נשים ערביות ו- 9 יהודיות. הפעילויות המוזיקליות הביאו לשיח נשי שהעלה מחד מקומות של דמיון כאשה וכאם, ומאידך את השונה, הטעון והמבדיל. בתהליך נוצר חיבור, תמיכה, יכולת להרגיש את האחרת ויכולת לעבוד יחד למען הרחבת השיתוף והתרומה בקהילות.
בנוסף הנחתי עם עירית הדני-יצחקי, קבוצת דיאלוג מוזיקלי בין נשים דתיות וחילוניות מישובי בנימין. קבוצה זו התקיימה ברובה בזום בשל סגרי הקורונה. על אף המרחק והתקשורת דרך המדיה, נוצרו קשרים והיכרויות, תמיכה, דיונים, מחלוקות והסכמות. קבוצה זו תוכננה להמשיך ולהתקיים בזכות יוזמות של הנשים אשר השתתפו בקבוצה.
הנחתי קבוצה נוספת עם עירית, קבוצת דיאלוג מוזיקלי בין נשים חילוניות דתיות ברחובות. לאחר 2 מפגשים פרונטליים, עקב עליה בתחלואת הקורונה, המפגשים עברו לפלטפורמת הזום. למרות הקושי במפגש אונליין, נוצר קשר ותחושת חיבור בין המשתתפות, אך החזרה לשני מפגשים פרונטליים אחרונים שאיפשרו את הנגינה והחיבורים המוזיקליים, היתה משמעותית ביותר והגבירה את הרצון בקרב המשתתפות להעמיק ולהמשיך בפעילות משותפת.

תאריך עדכון אחרון : 18/05/2023